بچگانه

با ترکیب رنگ لباس بچگانه آشنا شویم!

لباس کودک
 • آیا تاکنون به این نکته دقت کرده اید لباس کودکان و رنگ پوشاک آنها ارتباط مستقیمی با شادابی و طراوت روحیه ی آنها دارد؟

  حقیقت آن است که ترکیب لباس بچگانه نیز همانند ترکیب رنگ لباس های بزرگسالان دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و باید اصول آن را یاد گرفت تا بتوان این کار را با موفقیت انجام داد.

  اصول ترکیب رنگ لباس بچگانه تا حد زیاد با ترکیب رنگ لباس های افراد بزرگسال متفاوت است و به همین خاطر نیز بهتر است والدین قبل از هرگونه اقدامی، اطلاعات لازم را در مورد اصول کلی ست کردن لباس کودکان یاد بگیرند.

  هنگام طراحی و انتخاب لباس کودکان، مهمترین معیاری که وجود دارد، انتخاب رنگ مناسب برای لباس است. از مهمترین دغدغه هایی که امروزه بیشتر والدین درگیر آن هستند، ترکیب رنگ لباس بچگانه میباشد.

  وقتی که در مورد انتخاب رنگ لباس حرف میزنیم، شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که هر رنگی در لباس های کودکان دارای مفهوم خاصی میباشد.
  شما باید با توجه به ویژگی های ظاهری کودک خود و علایق آنها دست به انتخاب لباسی با رنگ مناسب بزنید.

  لباس کودک

  رنگ های روشن و لایت در ترکیب رنگ

  یکی از مهم ترین سوالاتی که همواره ممکن است برای والدین بوجود آید آن است که چه زمانی باید از رنگ های روشن در ترکیب رنگ لباس بچگانه استفاده کرد؟

  در پاسخ به این سوال باید گفت که رنگ های روشن از مهمترین رنگ ها برای انتخاب لباس بچه ها می باشد.
  این رنگ ها باعث میشوند تا کودکان سرزنده تر و شاداب تر بنظر بیایند و صورت آنها همچون فرشتگان دیده شود.

  استفاده از رنگ های روشن و لایت از لحاظ روانشناختی نیز باعث ایجاد احساس آرامش بیشتری در کودکان میشود و آنها شادابی و سرزندگی خاصی را در طول روز تجربه خواهند کرد.

  پس اگر در انتخاب ترکیب رنگ لباس بچگانه دچار شک هستید و نمی دانید دقیقا چه رنگی مناسب کودک شما می باشد؟
  به شما توصیه میکنیم که در بیشتر  مواقع و در بیشتر روزهای سال از رنگ های روشن و لایت استفاده کنید.

  لباس کودک

  رنگ های تیره در ترکیب رنگ

  رنگ های تیره اصولا از لحاظ روانشناختی زیاد برای کودکان توصیه نمی گردند اما اگر این رنگ ها همراه با طرح های شاد کودکانه و یا در ترکیب با رنگ های شاد و لایت باشند، بسیار مناسب کودک خواهند شد و استفاده از انها هیچ اشکالی ندارد.

  معمولا لباس های بدون طرح و تماما ساده تیره برای کودکان احساس خوشایندی را ایجاد نمیکنند و حتی ممکن است در طولانی مدت باعث ایجاد اختلالاتی در روحیه ی کودکان شوند.

  رنگ های تماما تیره به تدریج باعث ایجاد نوعی احساس غم و اندوه در کودک میشود و شادابی و طراوت او را به تدریج از بین میبرند.

  به همین خاطر نیز به والدین توصیه میگردد که در هنگام انتخاب ترکیب رنگ لباس بچگانه بسیار دقت کنند و تا حد امکان از لباس هایی استفاده کنند که احساس شادابی و سرزندگی را به کودکان آن ها منتقل کنند.

  لباس هایی که با سلیقه کودکان همخوانی داشته باشد و باب میل ان ها باشند.
  برای مثال شخصیت های کارتونی و عروسکی که کودکان به آنها علاقه دارند می توانند انتخاب مناسبی برای انتخاب طرح روی لباس آنها باشد.

  لباس کودک

  روانشناسی ترکیب رنگ لباس بچگانه

  یکی از عمده ترین چالش هایی که معمولا برای والدین وجود دارد آن است که روانشناسی ترکیب رنگ لباس بچگانه در مورد انتخاب لباس کودکان چه میگوید و چگونه میتوان لباس های کودکان را بر اساس مباحث روانشناسی ترکیب رنگ لباس بچگانه انتخاب کرد؟

  در پاسخ به این سوال به شما توصیه میکنیم که در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید در مورد انتخاب لباس براساس سن و سال، جنسیت و نیازهای عاطفی کودکان اطلاعات بیشتری بدست آورید.

  هنگامی که والدین بدون توجه به روانشناسی ترکیب رنگ لباس بچه گانه دست به انتخاب لباس برای فرزندان خود می زنند.
  شاید در ابتدا با خود فکر کنند که توانسته اند لباس مناسبی را انتخاب کنند اما حقیقت آن است که در چنین مواردی که به نیاز ها و سلیقه کودک بی توجهی می شود، اثر نسبتا منفی ممکن است در روحیه او بوجود آید.

  لباس کودک

  به موارد زیر دقت کنید:

  ترکیب رنگ های گرم

  رنگ های گرم معمولا به عنوان رنگ های انرژی بخش شناخته می شوند و در اثر تماشای مداوم آن ها نوعی احساس آرامش و شادی در انسان ها بوجود می آید.

  رنگ هایی مانند: قهوه ای، قرمز، زرد، نارنجی از اصلی ترین این رنگ ها میباشند.

  قرمز باعث ایجاد نوعی احساس هیجان در کودک میشود و به همین خاطر نیز نوزادان تازه متولد شده نیز می توانند نسبت به این رنگ واکنش نشان دهند.

  بنابراین در یک نتیجه گیری کلی در رابطه با انتخاب رنگ های گرم برای لباس بچه ها باید گفت که این رنگ ها برای کودکان و نوزادانی که نسبتا ساکت و آرام هستند بسیار مناسب است و باعث ایجاد فعالیت و انرژی بیشتر در آنها میشود.

  اما نکته ی بسیار مهمی که شما باید به آن دقت داشته باشید آن است که انتخاب رنگ گرم در ترکیب رنگ لباس کودکانی که دچار بیش فعالی هستند و در حالت عادی انرژی بسیار بالاییی دارند، توصیه نمیگردد.
  چرا که این رنگ ها باعث تشدید فعالیت آن ها می شود و انرژی آنها بیش از حالت عادی می گردد.

  لباس کودک

  ترکیب رنگ های سرد

  رنگ های سرد جز پرطرفدارترین رنگ ها در انتخاب ترکیب رنگ لباس بچه گانه می باشد و باعث ایجاد نوعی احساسات ویزه در وجود انها میگردند.

  برای مثال رنگ سبز میتواند باعث شود تا نوعی احساس تازگی و نو شدن در وجود کودکان شما شکل بگیرد و باعث افزایش علاقه آنها به طبیعت شود.

  رنگ آبی نیز یکی از پرطرفدارترین رنگ ها می باشد و احساس صلح و آرامش را در وجود کودکان زنده می کند.

  تحقیقات روانشناختی مختلف این موضوع را به اثبات رسانده است که رنگ آبی می تواند باعث شود تا کودکان احساس اعتماد بنفس بیشتری را تجربه کنند و با عزت نفس بیشتری در مجامع مختلف حضور یابند.

  رنگ های سردی مانند ابی و سبز برای کودکان بیش فعال بسیار مناسب هستند و باعث تعدیل رفتارهای هیجانی در آنها میگردد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بازگشت به لیست