زنانه

لباس مجلسی زنانه کوتاه پولکی 2021

لباس کوتاه

ویژگی های لباس مجلسی زنانه کوتاه

لباس مجلسی کوتاه می‌ تواند هم برای مراسم ‌های کوچک و هم برای مجالس بزرگ و مهم کاربرد داشته باشد.
اما پوشیدن لباس مجلسی کوتاه برای افراد چاق یا خانم ‌هایی که به دنبال لباس پوشیده هستند و ممکن است معذب و یا مضطرب شوند؛ دردسر هایی دارد.
دامن کوتاه یا لباس شب کوتاه زنانه می ‌تواند یکی از پر ریسک ‌ترین لباس ‌ها برای پوشیدن در مراسم ها و مهمانی باشد. به همین دلیل شاید بیشتر زنان ترجیح دهند، به ویژه در یک مهمانی رسمی، لباس مجلسی بلند یا لااقل با قد تا روی زانو را انتخاب کنند.
اما طراحی یک لباس مجلسی کوتاه پوشیده و کنترل کردن این که لباس چطور روی تن شما دیده می‌ شود، به جزئیاتی بستگی دارد که اگر به آن ‌ها دقت کنید، ریسک پوشیدن این لباس ‌ها به کمترین حد می ‌رسد و کمتر نگران و مضطرب می ‌شوید.
این که چطور این نوع لباس را انتخاب و با دیگر اکسسوری ‌ها ست می‌ کنید، می ‌تواند زیبایی تیپ مجلسی شما را بیشتر کند.

لباس کوتاه

توجه کنید که قبل از خرید لباس مجلسی، حتما به فرم اندام خود دقت کنید و لباسی را انتخاب کنید که شما را زیبا تر نشان می‌دهد و نقاط ضعف‌ تان را می ‌پوشاند.
اگر یک نقطه از بدن شما درشت است پیشنهاد می‌ شود از رنگ‌ های تیره‌ و یا طرح ها و مدل های خاص استفاده کنند.
به عنوان مثال خانم‌ هایی که سینه ‌های بزرگی دارند بهتر است از پیراهن‌ های رکابی و خانم ‌هایی که باسن بزرگی دارند باید از پیراهن‌ های بلند استفاده کنند.

انتخاب لباس مجلسی

برای گزینش صحیح لباس مجلسی لازم است 3 نکته کاربردی زیر را رعایت کنید.

لباس مجلسی بر اساس فرم بدن​

همیشه سعی کنید لباس مجلسی را انتخاب کنید که نقاط قوت شما را به نمایش بگذارد و زیبایی ‌های شما را بیشتر نشان دهد.
نه اینکه باعث جلب توجه به قسمت های ناراضی خودتان شود. اینگونه شما هم از آن لباس حس خوبی نمی گیرید و باعث می شود شما مضطرب و معذب شده و همچنین اعتمار به نفس تان به شدت افول کند.
بهترین لباس مجلسی، لباسی است که روی نقاط قوت شما تاکید کند.
برای مثال؛ اگر حس می‌کنید پاهای زیبایی دارید بهتر است پیراهن شما کمی بالای زانو بایستد. فراموش نکنید که پیراهن ‌هایی با یقه باز، توجهات را به سمت گردن شما می‌کشند و دیگر زیبایی پا ها جلب توجهی نمی‌ کند پس مواظب باشید که اشتباه نکنید.

لباس کوتاه

خرید لباس مجلسی بر اساس رنگ مو​

به صورت پیشنهادی می ‌توانید وقتی موهای ‌تان مشکی و یا تیره است از لباس ‌های رنگ‌ خاکستری و سرمه ‌ای استفاده کنید.
و وقتی رنگ موهای ‌تان روشن و بلوند است از طیف رنگ آبی بهره ببرید. این مورد یک توصیه همیشگی نیست زیرا نمی ‌توان همیشه با یک رنگ لباس تکراری در محافل ظاهر شد.

به قد لباس توجه کنید

باید به هدف‌ تان از انتخاب لباس دقت کنید. آیا می خواهید لباس مجلسی شما را بلند تر نشان دهد یا کوتاه ‌تر؟
قد لباس‌ های مجلسی متفاوت هستند. از لباس ‌های بالای قوزک پا  گرفته تا بالای زانو جزو لباس‌ مجلسی محسوب می‌ شوند.
افراد کوتاه قد نباید از لباس ‌هایی استفاده کنند که بلندی آن ها تا کف پای ‌شان می ‌رسد. این افراد بهتر است از مدل ‌های امپراطوری استفاده کنند که از زیر سینه کمی گشاد می‌ شود.
خانم‌ های بلند قد اما  گزینه ‌های بیشتری برای انتخاب دارند هر چند آن ها نیز باید توجه کنند که یک لباس مجلسی بسیار کوتاه باعث می ‌شود که بیش از اندازه بلند قد به نظر برسند.

لباس کوتاه

لباس مجلسی متناسب با رنگ پوست

سعی کنید به جز مد روز و در نظر گرفتن سایز و فرم بدن خود، لباسی را انتخاب کنید که رنگ آن متناسب با پوست شما باشد.
برای مثال اگر رنگ زرد لیمویی رنگ سال است، صرفا به دلیل به ‌روز بودن آن را انتخاب نکنید. اول رنگ پوست خود را در نظر بگیرید و بعد رنگ لباس را انتخاب کنید.

در ادامه توصیه ‌هایی برای 3 رنگ پوست مختلف ارائه شده که توجه شما را به آن ها جلب می‌ کنیم:

رنگ پوست تیره: اگر جز آن دسته از افرادی هستید که رنگ پوست تیره دارند، پیشنهاد می شود که لباس مجلسی با رنگ ‌های روشن را امتحان کنید.

رنگ پوست روشن: اگر رنگ پوست شما خیلی روشن است بهتر است از یک لباس‌ مجلسی با رنگ تیره استفاده کنید. توجه کنید که لباس‌ هایی با رنگ روشن، شما را بی ‌روح نشان می‌ دهد.

رنگ پوست برنزه یا زیتونی: برای این افراد، به جز رنگ‌ های تیره، پوشیدن سایر رنگ‌ ها مثل رنگ ‌های روشن و یا نئونی می‌ تواند یک انتخاب ایده ‌آل باشد.

رنگ پوست گندمی یا زرد رنگ: در صورتی که پوست شما  گندمی است یا تن زرد دارد بهتر است از رنگ ‌های روشن ‌تر استفاده کنید. به این ترتیب رنگ پوست شما متعادل‌ تر دیده خواهد شد.

لباس کوتاه

لباس با پولک های زیاد

کاریلو که یک کارشناس مد است می گوید : لباس های پولکی نور زیادی را منعکس می کنند و عکس گرفتن با لباس پر از پولک مشکل است.
در حالی که ممکن است دیدن یک لباس زنانه پولکی خوش رنگ و براق آویزان در کمد وسوسه انگیز باشد. حتی اگر لباس تان که فقط یکبار پوشیده شده است. باید به خاطر داشته باشید که این فرصتی نیست که به این لباس، شانس دیگری برای پوشیدن و نمایش آن دهید.
منتظر موقعیت بهتری برای آن باشید. حتی می توانید با  کمک خیاط مدل آن را نیز تغییر دهید.

باید ها و نباید ها در انتخاب لباس مجلسی

  • هنگام خرید لباس مجلسی در فروشگاه در مقابل آیته قدی بایستید و لباس را از جلو و از پشت بررسی کنید
  • لباس مجلسی را انتخاب کنید که خوبی اندام شما را در بر بگیرد خانم ها توجه داشته باشند که از لباس های خیلی تنگ استفاده نکنید.
  • حتما نباسیتی مطابق مد لباس مجلسی خود را انتخاب کنید. آن لباسی را انتخاب کنید که به شما می آید.
  • حداکثر سه رنگ را  در انتخاب رنگ لباس مجلسی در نظر بگیرید
  • در  انتخاب رنگ لباس مجلسی خود، رنگی را انتخاب کنید که به رنگ مو ، پوست یا حتی چشم شما بیاید. در واقع یکی از آن ها را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید و بقیه لباس های خود را با آن ست کنید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.