بچگانه

با چند راهکار ست کردن لباس کودک آشنا شویم!  

 •  هنگامی که پدر و مادر ها به همراه فرزندان خود به مهمانی و مجالس مختلف دعوت می شوند، ممکن است با مشکلات بسیار زیادی روبرو شوند.
  یکی از اصلی ترین چالش هایی که در چنین مواقعی باعث می شود تا والدین دچار سردرگمی شوند آن است که راهکار ست کردن لباس کودک را نمی دانند.

  مسلما در مدت زمان کوتاهی که انان در اختیار دارند، نمی توانند سریعا برای یادگیری این راهکارها اقدام نمایند، به همین علت نیز به والدین توصیه می گردد که قبل از آن که به مهمانی و مجلسی مهم دعوت شوند، حتما با چند راهکار ست کردن لباس کودک آشنا شوند تا کار آن ها در آینده راحت باشد و دچار مشکل نشوند.

  در ادامه مطلب، چند مورد از مهمترین راهکارهای ست کردن لباس کودکان را معرفی میکنیم.

  دختربچه ها با لباس های رنگی

  رنگ های ثانویه و اولیه را بشناسید.

  رنگ هایی که در چرخه ی رنگ در کنار یکدیگر قرار می گیرند و در اصطلاح به آن ها رنگ های ثانویه و اولیه میگوییم، ترکیب آنان با یکدیگر می توانند هماهنگی چشم نوازی داشته باشند.

  به همین خاطر نیز یکی از انواع راهکار ست کردن لباس کودک آن است که از رنگ های ثانویه و اولیه کمک بگیریم اما در ابتدا بهتر است چرخه ی رنگ را به طور کامل بشناسیم تا بتوانیم نحوه ی ست کردن را نیز بیاموزیم.

  نکته ی مهمی که شما در رابطه با ست کردن رنگ ها در چرخه ی رنگ باید بدانید آن است که آن رنگ هایی که در این چرخه در کنار هم قرار گرفته اند، می توانند باعث ایجاد هماهنگی شوند اما حقیقت آن است که این رنگ ها معمولا بازتاب نور یکدیگر را کاهش می دهند.

  به همین خاطر نیز اگر شما دوست دارید تا ست لباس کودکان شما تصویر چشمگیری داشته باشد، بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که در چرخه ی رنگ روبروی یکدیگر قرار گرفته اند.
  این رنگ ها از آنجایی که دارای نوعی تضاد هستند، می توانند باعث ایجاد نوعی هارمونی رنگی جذاب شوند و نظر هر بیننده ای را به خود جلب کنند.

  لباس های رنگی

  برای مثال رنگ‌ها به موارد زیر تقسیم می شوند:

  رنگ‌های اولیه:
  • زرد، قرمز و آبی
  رنگ‌های ثانویه (ترکیبی):
  • قرمز + آبی = بنفش
  • قرمز + زرد = نارنجی
  • زرد + آبی = سبز

  به اکسسوری ها توجه کنید.

  وقتی که راجع به انواع راهکار ست کردن لباس کودک صحبت می کنیم، لازم نیست تا حتما لباس های کودکان شما به طور یکدست یکرنگ باشند.

  چنین ست های لباسی در برخی از مواقع بسیار خسته کننده هستند و جلوه ی جالبی ندارند، به همین خاطر نیز از لحاظ زیبایی شناسی اگر رنگ های لباس کودک شما به طور سر تا پا یکسان هم نباشد، هیچ مشکلی وجود ندارد.

  یک راهکار ست کردن لباس کودک در چنین مواقعی آن است که شما از اکسسوری هایی کمک بگیرید که رنگشان با لباس کودک هماهنگی و انطباق داشته باشد.
  چنین ست هایی بسیار جالب و چشم نواز هستند.

  برای مثال اگر شلوار کودک شما ابی میباشد و لباس او سبز میباشد، شما می توانید از کلاه و یا گل سر آبی برای ست شدن با شلوار او استفاده کنید.
  کودکان نیز معمولا به چنین ترکیب رنگ هایی علاقه دارند. در چنین مواقعی سعی کنیید تا حد ممکن از رنگ های شاد استفاده کنید تا روحیه ی کودک شما شاداب شود.

  لباس پسرانه و دخترانه

  پارچه های طرحدار مناسب انتخاب کنید.

  یکی از رایج ترین اشتباهاتی که بسیاری از پدر و مادرها به عنوان راهکار ست کردن لباس کودک از آن استفاده می کنند آن است که به سراغ لباس های طرح دار میروند طرح های نامناسبی دارند و سر تا پای کودک را با چنین لباس هایی میپوشانند!

  این کار کاملا اشتباه است و از لحاظ زیبایی شناسی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

  به همین علت نیز به افراد توصیه می گردد که اگر می خواهند به سراغ پارچه های طرحدار برای کودکان خود بروند.
  بهتر است از پارچه هایی استفاده کنند که طرح های ان ها مناسب با روحیه ی کودکان می باشد و سر تا پای کودک را با لباس هایی با طرح یکسان نپوشانند.

  برای مثال اگر تی شرت کودک دارای طرح های ریز قلب میباشد، شلوار او را متمایز از طرح قلب انتخاب کنند.
  مثلا شلواری با طرح ساده و رنگی جذب در کنار طرح قلب لباس بسیار بهتر از آن است که در کنار لباس طرح دار، شلوار را نیز طرح دار انتخاب کرد.

  عکس های رنگی

  چند نکته اساسی در مورد آشنایی با راهکار ست کردن لباس کودک :

  1- در هنگام انتخاب و آشنایی با انواع راهکار ست کردن لباس کودک، از خود آنها نیز نظر بخواهید. گاهی کودکان بهتر از هر شخص دیگری می توانند لباس هایی را انتخاب کنند که دوست دارند آنها را در مهمانی های مختلف بپوشند.
  از طرفی دیگر مشورت کردن با خود کودکان و ارزش گذاری عقاید آنها باعث می شود تا انان احساس اعتماد بنفس پیدا کنند و شما نیز می توانید از این فرصت برای آموزش مبانی و اصول ست کردن لباس به آن ها استفاده کنید.

  2- برای ست کردن لباس های کودک بهتر است به آب و هوا نیز دقت کنید.
  برای مثال بهتر است در روزهای گرم سال از پوشاندن لباس هایی که رنگ آنها تیره می باشد، به طور جدی اجتناب کنید.
  این رنگ ها بیشتر از رنگ های دیگر نور خورشید را به خود جذب میکنند و باعث ایجاد احساس گرمای بیشتری در کودکان میشوند.

  3-یکی دیگر از راهکار ست کردن لباس کودک که میتوان آن را معرفی کرد آن است که از رنگ های ترکیبی کمک بگیرید.
  رنگ های ترکیبی دارای هارمونی بسیار زیبایی در کنار یکدیگر می باشند و با روحیه ی شاداب کودکان نیز هماهنگ هستند.
  برای آنکه بتوانید از رنگ های ترکیبی به درستی استفاده کنید، باید در ابتدا آنها را بشناسید.

  لباس رنگی

  به همین علت نیز به چند مورد از مهم ترین انان اشاره می کنیم:

  • زرد + سبز = لیمویی
  • آبی + بنفش = نیلی
  • آبی + بنفش = ارغوانی
  • آبی + بنفش = یاسی
  • قرمز + بنفش = زرشکی
  • سبز+ آبی = آبی فیروزه‌ای
  • سبز+ آبی = سبز آبی (آبی آکواریومی)
  • سبز + آبی = لاجوردی
  • زرد + نارنجی = کهربایی
  • زرد + سبز = زمردی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بازگشت به لیست