بچگانه

بهترین رنگ لباس برای کودکان چیست؟

لباس کودک
 • یکی از اساسی ترین چالش های هر پدرو مادری در هنگام خرید آن است که بهترین رنگ لباس برای کودکان چیست و چگونه میتوان یک لباس مناسب برای آنها انتخاب کرد؟ مسلما پاسخ این سوال برای همه ی اطرافیان یک کودک مهم است.
  همانطور که والدین و خانواده ی کودک دوست دارند ظاهر کودک مرتب و منظم باشد، خود کودک هم دوست دارد ظاهر جذابی داشته باشد تا بیشتر به او توجه شود.

  احساس زیبایی مسئله ای میباشد که همه ی انسان ها آن را دوست دارند و ربطی به سن و سال افراد ندارد. به همین علت هم نباید تعجب کرد که در عصری زندگی میکنیم که کودکان نیز ساعت ها برای رفتن به مهمانی وقت میگذارند و اماده میشوند.

  بهترین رنگ لباس برای کودکان مسئله ای نمی باشد که بتوان نسخه ی یکسانی در رابطه با ان برای همه ی افراد پیچید. بنابراین بهتر است پدر و مادرها قبل از انکه تصمیم بگیرند چه لباسی را برای کودک خود انتخاب کنند، حتما اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورند.

  در ادامه مطلب به چند مورد از مهمترین مواردی که باعث انتخاب لباس مناسب برای کودک شما میشوند اشاره میکنیم تا بتوانید انتخاب درستی در این زمینه داشته باشید و در صرف هزینه و وقتتان صرفه جویی شود.

  لباس کودک

  ویژگی های ظاهری بچه ها با یکدیگر فرق دارد.

  مسلما در تمامی نقاط جهان، انسان ها تفاوت های ظاهری زیادی با یکدیگر دارند. برای انتخاب بهترین رنگ لباس برای کودکان نیز باید به تفاوت های ظاهری کودکان توجه کرد. بنابراین اگر از تبلیغ یک لباس کودک در رسانه های مختلف خوشتان امد، دلیل نمیشود که شما نیز عین همان لباس را برای کودک خود تهیه کنید.
  شاید دقت کرده باشید در مواردی که افراد چنین اقدامی می کنند، پس از مدتی دچار پشیمانی می شوند؛ چرا که به تفاوت های ظاهری فرزند خودشان و کودکی که به عنوان مدل انتخاب شده است بی توجه بوده اند.

  اگر هم دوست دارید لباس هایی را تهیه کنید که مدل های مختلفی آنها را می پوشند و در تبلیغات شرکت میکنند، بهتر است به سراغ مدلی بروید که چهره او بیشتر شباهت به چهره کودک شما دارد.
  برای مثال اگر کودک شما سبزه رو میباشد، باید لباس مدل لباسی را انتخاب کنید که او نیز پوست سبزه ای دارد. معمولا کودکانی که دارای پوست سبزه ای می باشد با پوشیدن لباس هایی با رنگ روشن، بسیار جذابیت خاصی پیدا میکنند چون رنگ پوست آنها تا حد زیادی با رنگ لباس تضاد پیدا میکند.

  از طرفی دیگر نیز کودکانی که دارای پوست سفیدی هستند بهتر است از رنگ های بسیار روشنی مانند سفید استفاده نکنند اما اگر از این رنگ ها نیز استفاده میکنند باید در نظر داشته باشند که از ست ترکیبی لباس استفاده کنند و
  در کنار لباس سفیدی که به تن دارند از رنگ هایی همچون سورمه ای و قرمز برای داشتن جلوه ظاهری بیشتر استفاده کنند.

  لباس کودک

  بهترین رنگ لباس برای کودکان با روحیات مختلف تفاوت دارد.

  آیا این امکان وجود دارد که روحیه ی همه ی کودکان با یکدیگر یکسان باشد؟

  پاسخ این سوال به وضوح معلوم است. هیچ انسان و حتی هیچ کودکی دارای روحیه ی یکسانی با دیگر کودکان نمی باشد و باید برای انتخاب رنگ لباس به این موضوع توجه داشت.

  رنگ لباس ها دارای اثرات مختلفی بر روحیه ی افراد میباشد. بعضی از رنگ های روشن محرک انرژی می باشد و میزان شادابی را افزایش میدهند و این در حالی میباشد که بعضی از رنگ ها نیز باعث ایجاد نوعی توازن و تعادل در روحیات انسان ها میشوند.

  اگر کودک شما بیش از حد دارای انرژی میباشد و در مجالس و مهمانی های مختلف شلوغ میکند،
  بهتر است به سراغ رنگ های محرک انرژی همچون نارنجی و قرمز جیغ نروید، چون انرژی چنین کودکانی که برخی از آنها بیش فعال نامیده میشوند، چند برابر میشود و ممکن است حتی نتوان آنها را کنترل کرد.

  رنگ های ملایمی همچون سبز و ابی علاوه بر آنکه باعث تعادل انرژی و ایجاد آرامش در روح روان چنین کودکانی میشوند، بسیار زیبا هستند. اگر هم فکر میکنید کودک شما بسیار آرام و گوشه گیر است و انرژی زیادی برای بازی کردن ندارد، میتوانید از رنگ های انرژِی بخش برای افزایش احساس شادی آنها استفاده کنید.

  لباس کودک

  جنسیت کودک را درنظر بگیرید.

  معمولا سلیقه دختر بچه ها با پسر بچه ها تفاوت دارد و نمی توان انتظار داشت که همه ی آنها مانند هم رفتار کنند و لباس های یکسانی بپوشند.

  دختر بچه ها معمولا به رنگ هایی همچون صورتی و قرمز علاقه دارند، از طرفی دیگر نیز پسر بچه ها نیز بیشتر رنگ هایی همچون آبی و سبز را ترجیح میدهند. بنابراین جنسیت آنها باید در انتخاب رنگ لباس های آنها تاثیر داشته باشد و والدین به این موضوع در هنگام خرید لباس دقت داشته باشند.

  ناگفته نماند که منحصر و محدود کردن رنگ لباس ها به جنسیت کودکان کار درستی نمی باشد، پدرها و مادرها نباید سعی کنند که به زور رنگی را با عنوان رنگ پسرانه یا دخترانه به کودکان خود تحمیل کنند. بهترین رنگ لباس برای کودکان آن رنگی می باشد که کودک به آن علاقه دارد.

  این نکته را فراموش نکنید که کودک شما قرار است لباس مذکور را در مجالس و مهمانی ها بپوشد، بنابراین بهتر است شرایطی را ایجاد کنید تا کودک شما لباس مورد علاقه خود را بپوشد تا در آن احساس آرامش و راحتی بیشتری داشته باشد.

  لباس کودک

  بهترین رنگ لباس برای کودکان در فصول مختلف، متفاوت است.

  معمولا لباس هایی با رنگ تیره آفتاب را بیشتر به خود جذب میکنند و گرما را در خود نگه می دارند اما لباس هایی با رنگ روشن، جذب گرما را کم میکنند.

  به همین خاطر نیز توصیه میشود که در فصول گرم سال والدین به سراغ انتخاب رنگ های روشن برای لباس فرزندان خود بروند تا در هنگام تابش آفتاب، کودک کمتر دچار احساس گرما شود. اما این قاعده در فصول سرد سال بالعکس است.

  در فصول سرد سال، لباس کودک باید دارای رنگ روشن نباشد، رنگ های تیره تری همچون سرمه ای دارای قدرت جذب گرمای بیشتری می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بازگشت به لیست