لیست آزمایش های چکاپ کامل

 

همه ما افراد نیاز به انجام چکاپ کامل به صورت دوره ای و سالانه داریم. به خصوص کودکان که قطعاً در این زمینه باید مورد توجه قرار بگیرند و همواره والدین باید به دنبال انجام آزمایش چکاپ کامل کودکان باشند. کودکان به علت سیستم ایمنی ضعیفی که دارند، مستعد بیماری‌ های مختلف هستند. سایت ویرما به عنوان یک سایت تخصصی در زمینه ی فروش لباس های کودک این بار قصد دارد که یک آزمایشگاه مناسب در زمینه ی انجام آزمایش چکاپ برای کودکان به شما معرفی کند.

تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید‌. تا هم با آزمایش های چکاپ کودکان آشنا شوید و هم اطلاعات کاملی در رابطه با آزمایش چکاپ کامل بزرگسالان دریافت کنید.

شماره تماس آزمایشگاه نارون: ۰۲۱۲۲۸۱۲۸۷۹ – ۰۲۱۲۲۸۱۲۸۸۰

آدرس آزمایشگاه نارون: تهران، نیاوران، خیابان شهید باهنر، بالاتر از چهار راه کامرانیه، جنب مجتمع نارون، پلاک ۸۰، طبقه همکف، واحد ۳

لیست آزمایش های چکاپ کامل چیست؟

چکاپ کامل به مجموعه آزمایش ها و تست های مختلف گفته می‌شود که طی انجام آن افراد می‌ توانند از میزان سلامتی قسمت های مختلف بدن خود آگاهی پیدا کنند.

آزمایشگاه های مختلف به انجام چکاپ کامل می پردازند و حتی برخی از آزمایشگاه ها چکاپ ها را در منزل انجام می دهند و خدماتی تحت عنوان نمونه گیری خون در منزل تهران دارند.

اگر دوست دارید که چکاپ کامل مردان در تهران را تجربه کنید و هنوز یک آزمایشگاه معتبر در تهران برای این مسئله پیدا نکرده‌ اید، آزمایشگاه نارون بهترین پیشنهاد ممکن برای شما به حساب می‌ آید.

آزمایشگاه نارون یک آزمایشگاه پاتوبیولوژی است که خدمات بسیار گسترده تری نسبت به آزمایشگاه‌ های پاتولوژی و معمولی ارائه می دهد. اگر شما چکاپ کامل را در آزمایشگاه نارون تجربه کنید، سلامتی قسمت ها و ارگان های مختلف بدن خود را مورد بررسی قرار می دهید و مطمئن هستید که جواب آزمایش شما کاملاً درست خواهد بود.

یک لیست کامل از آزمایش هایی که در چکاپ کامل بدن مورد بررسی قرار می گیرند را برای شما ارائه می کنیم. بخش اعظم این لیست هم شامل مردان، هم شامل زنان و هم شامل کودکان می‌ شود. که عبارتند از:

 • چکاپ چربی خون
 • آزمایش تعداد سلول های خونی یا CBC
 • تست چکاپ قند خون
 • چکاپ عملکرد کبد و آنزیم های کبدی
 • آزمایش تیروئید
 • آزمایش عملکرد کلیه
 • چکاپ الکترولیت‌ های خون
 • چکاپ اسید اوریک خون
 • چکاپ های تخصصی مربوط به بانوان چکاپ های تخصصی مربوط به آقایان
 • چکاپ CRP
 • چکاپ مواد معدنی موجود در خون
 • چکاپ ویتامین های موجود در بدن
 • تست مربوط به هورمون های موجود در بدن که برای بانوان و آقایان متفاوت است.
 • چکاپ سلامت مغز
 • تست سلامت چشم‌ ها
 • چکاپ سلامت دندان و لثه
 • چکاپ تراکم استخوان
 • چکاپ برای تشخیص سرطان روده بزرگ
 • چکاپ تشخیص سرطان سینه

آشنایی با آزمایش چکاپ کامل مردان

چکاپ کامل مردان در تهران توسط آزمایشگاه های مختلف انجام می‌ شود و هر آزمایشگاه بر اساس نوع خدماتی که ارائه می دهد این چکاپ را با سبک خاص خود، انجام می دهد.

ممکن است که برخی از آزمایشگاه ها تعداد محدودی از چکاپ های مربوط به مردان را پوشش دهند. اما برخی از آزمایشگاه ها هم هستند که به صورت صد در صدی این چکاپ ها را پوشش می‌ دهند و انواع آزمایشات مربوط به آقایان را انجام می دهند.

آزمایشگاه نارون از جمله معدود آزمایشگاه های پاتوبیولوژی در سطح تهران می باشد که در نیاوران واقع شده است و انواع آزمایش های چکاپ مربوط به آقایان را از صفر تا صد انجام می دهد.

اگر بخواهیم یک توضیح کامل در رابطه با آزمایش چکاپ مردان بدهیم، باید بگوییم که آزمایش چکاپ مردان یک راه بسیار عالی برای جلوگیری و شناسایی زودهنگام بیماری‌ های مختلف می باشد.

علاوه بر این، در چکاپ کامل هم آقایان می‌ توانند تشخیص زودهنگام در رابطه با مشکلات قلبی، عروقی، سرطان، دیابت چربی خون و …. داشته باشند.

آزمایش چکاپ مربوط به آقایان شامل آزمایش های هورمونی مردان و آزمایش اعضای تخصصی بدن مردان می باشد و اگر آقایان این آزمایش‌ ها را به صورت مداوم دنبال کنند زندگی سالم تری خواهند داشت. به خصوص کسانی که سیگاری هستند و از دخانیات استفاده می کنند. یا علائمی مانند عصبانیت، تنگی نفس و ضعف مداوم را در زندگی خود احساس می کنند بهتر است که حتماً چکاپ کامل را جدی بگیرند.

بسیاری از بیماری های مربوط به مردان دارای دوره طولانی مدت نهفتگی هستند و انجام چکاپ کامل کمک می کند که این بیماری ها در زمان نهفتگی شناخته شوند. پس آقای گرامی جهت نمونه گیری خون در منزل تهران و یا نمونه گیری در آزمایشگاه بهتر است که سریعاً اقدام کنند.

آزمایش چکاپ کامل کودکان چیست؟

آزمایش چکاپ کامل کودکان به آزمایش هایی گفته می‌ شود که از کودکان گرفته می شود تا میزان سلامتی بدن آن ها مورد بررسی قرار بگیرد.

همانطور که ما بزرگسالان احتیاج به انجام چکاپ ها و آزمایش های مختلف داریم، کودکان هم برای حفظ سلامت و زندگی سالم تر، نیاز دارند که تحت نظر  قرار بگیرند. اگر کودکان چکاپ دوره ای را به صورت منظم انجام دهند اطلاعات دقیق از وضعیت سلامتی خود خواهند داشت و والدین می توانند با خیال راحت تری شاهد روند رشد کودکان خود باشند.

بسیاری از بیماری ها شاید در روزهای ابتدایی علامت خاصی نداشته باشند و وقتی که پیشرفت کنند و به مراحل جدی برسند علائم خود را نشان می دهند. در نتیجه، وقتی که یک فرد چکاپ کامل انجام ندهد، در روز های ابتدایی بیماری را تشخیص نخواهد داد و شاید وقتی بیماری تشخیص داده شود که کار از کار گذشته باشد.

این قضیه در رابطه با کودکان هم صدق می‌ کند و به والدین پیشنهاد می کنیم که حتماً این مسئله را جدی بگیرند. به خصوص اگر دارای کودکی هستید که سیستم ایمنی ضعیفی دارد، مدام سرما می خورد و بی حال است، باید نسبت به سایر والدین، چکاپ را بیشتر جدی بگیرید و انواع آزمایش های مختلف را برای کودک خود انجام دهید‌ تا از سلامت قسمت های مختلف بدن کودک اطمینان حاصل کنید.

اگر بخواهیم یک لیست کامل برای چکاپ کودکان ارائه دهیم، می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • آزمایش قند خون
 • آزمایش سی بی سی
 • آزمایش میزان کلسترول و شاخص توده بدنی
 • آزمایش هموگلوبین
 • آزمایشات بیوشیمی
 • آزمایش مربوط به گروه خونی
 • آزمایش تیروئید
 • آزمایش مربوط به کبد
 • آزمایش مربوط به کلیه
 • آزمایش هورمون
 • آزمایش کشت ادرار
 • آزمایش کشت مدفوع

آزمایش در منزل برای کودکان

امروزه آزمایشگاه های مختلفی روی کار آمده‌ اند که به انجام آزمایش در منزل می پردازند و این خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه می‌ دهند و همواره نمونه بردار های خود را به منزل افراد اعزام می‌ کنند تا تجربه آزمایش در منزل را برای افراد مختلف رقم بزنند.

در تهران هم اکثر آزمایشگاه ها این خدمات را ارائه می‌ دهند و آزمایشگاه نارون هم یک آزمایشگاه بسیار پیشرفته و تخصصی می باشد که در زمینه ی انواع تست ها و آزمایش ها از جمله آزمایش چکاپ کامل کودکان، خدمات آزمایش در منزل را ارائه می‌ کند.

حتی اگر کودکان از محیط آزمایشگاه می ترسند، نمونه گیری خون در منزل تهران توسط آزمایشگاه نارون انجام می‌ شود و نمونه بردار ها به منزل شما مراجعه می‌ کنند و به انجام آزمایش از کودکان شما خواهند پرداخت.

آزمایش کشت ادرار برای کودکان

یکی از مهم ترین آزمایش هایی که در روند انجام آزمایش چکاپ کامل کودکان، چه در آزمایشگاه و چه در هنگام نمونه گیری خون در منزل تهران انجام می‌ شود، آزمایش کشت ادرار می باشد.

لیست آزمایش های چکاپ کامل

در واقع کشت ادرار برای شناسایی عفونت ادراری انجام می‌ شود و کودکان جزو افرادی هستند که مستعد ابتلا به عفونت ادراری می باشند. زیرا آن ها چندان با بهداشت فردی آشنا نیستند و همین عامل، مهمترین دلیل برای ابتلا به این بیماری است.

کودکان وقتی که به این بیماری دچار شوند، علائمی مانند سوزش و تکرر ادرار خواهند داشت. باکتری هایی که باعث عفونت ادراری می شوند شامل کلبسیلا، استافیلوکوک و استرپتوکوک هستند که این باکتری ها در آزمایش کشت ادرار شناسایی می شوند و در صورتی که این باکتری ها در ادرار کودک شما وجود داشته باشند، مشخص خواهد شد که کودک شما به عفونت ادراری مبتلا شده است.

این بیماری در بین دختربچه‌ ها شایع تر می باشد و در صورتی که درمان نشود، علائم خطرناک دیگری را در پی خواهد داشت و حتی باعث سنگ کلیه و یا نارسایی کلیه خواهد شد.

پس اگر فرزندان شما دچار سوزش ادرار و تکرر ادرار شدند، حتما سعی کنید که به یک آزمایشگاه معتبر مانند آزمایشگاه نارون مراجعه داشته باشید تا آزمایش کشت ادرار انجام شود و در صورت وجود این بیماری درمان های لازم آغاز شود تا بیماری پیشرفت نکند.

آزمایش قند خون در چکاپ کامل

یکی از مهم ترین آزمایش هایی که در چکاپ کامل انجام می‌ شود، قند خون می باشد. این آزمایش هم در چکاپ کامل مردان در تهران و هم در چکاپ کامل کودکان و بانوان وجود دارد و جزو مهمترین مولفه های مربوط به سلامتی می باشد.

آزمایش قند خون برای اندازه گیری میزان سطح قند خون یا همان گلوکز خون انجام می‌ شود و طی این آزمایش بیماری‌ هایی مانند دیابت شناسایی می‌ شوند.

این آزمایش برای غربالگری بیماری دیابت یا بررسی سیر صعودی و نزولی بیماری دیابت انجام می‌ شود و همه افراد باید در چکاپ سالانه خود این آزمایش را انجام دهند‌.

با استفاده از نمونه خون وریدی میزان گلوکزی که در خون وجود دارد در این آزمایش اندازه گیری می شود‌. در ابتدا قند خون ناشتا و پس از آن قند خون بعد از غذا اندازه گیری می شوند و اندازه ی هر یک تعیین کننده ی میزان پیشرفت بیماری دیابت در بدن بیمار می باشد.

کودکانی که دارای والدین مبتلا به دیابت هستند، نسبت به سایر کودکان بیشتر در معرض این بیماری قرار می‌ گیرند و باید حتما تحت نظر پزشک، این آزمایش را به صورت منظم انجام دهند.

سخن آخر

جهت انجام آزمایش چکاپ کامل مردان در تهران و سایر چکاپ های مربوط بانوان و کودکان انتخاب یک آزمایشگاه خوب تاثیر زیادی روی صحیح بودن جواب آزمایش خواهد داشت.

پیشنهاد سایت ویرما برای تمام والدینی که دغدغه ی انجام چکاپ کامل کودکان خود را دارند، بدون تردید آزمایشگاه نارون است. این آزمایشگاه با وجود خدمات و میزان دستگاه‌ های تخصصی که دارد، از هر نظر بهترین انتخاب ممکن می باشد.

 

مشاهده محصولات ویرما

دسته‌های محصولات

آخرین محصولات 

649,000تومان

499,000تومان

475,000تومان

369,000تومان

349,000تومان

379,000تومان

589,000تومان

599,000تومان

749,000تومان

599,000تومان

549,000تومان

549,000تومان

549,000تومان

569,000تومان