بچگانه

آموزش رنگ ها به کودکان به 4 روش طلایی

 • آموزش رنگ ها به کودکان

  هر فردی در زندگی روزمره خود نیاز دارد رنگ ها را شناسایی کند.

  چرا که همه ی اشکالی که ما در اطراف خود مشاهده می کنیم دارای رنگ و طرح هایی هستند که باید طی آموزش رنگ ها به کودکان شناسایی و درک گردند.

  آموزش رنگ ها به کودکانک از جمله کار هایی است که در یادگیری اولیه ی آن ها تاثیر زیادی دارد و باید رنگ ها به کودکان به طور کامل آموزش داده شوند.

  چرا که آن ها در حال شکل گیری شخصیت هستند و باید بتوانند رنگی را که می بینند به زبان بیاورند تا درکی از محیط اطراف خود داشته باشند و محیط اطراف خود را از طریق این آموزش‌رنگ ها به کودکان درک نمایند.

  در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه ی آموزش رنگ ها به کودکان بحث کنیم، پس اگر می خواهید این آموزش را به نحو احسن انجام دهید با ما همراه باشید.

  آموزش رنگ ها به کودکان

  آموزش رنگ ها به کودکان با بشقابی‌رنگارنگ

  کودکان به طور ذاتی علاقه ی زیادی به چیز ها و اشکال رنگارنگ دارند.

  شاید بپرسید خب علاقه که باعث نمی‌شود رنگ ها را یاد بگیرند. جالب است بدانید بر عکس این نکته صادق است.

  به طوری که چون به چیز های رنگا رنگ علاقه دارند به طبع آن نیز علاقه دارند رنگ و طرح آن را نیز بدانند.

  شما باید سعی داشته باشید اشیای اطراف او را از رنگ های متنوع چیدمان کنید.

  آموزش رنگ ها به کودکان با بشقابی‌رنگارنگ

  برای مثال یکی از این اشیا، بشقاب‌غذای اوست. مثلا زمانی که بشقاب او رنگارنگ است و سفید خالی نیست به طور ناگه حواس او به سمت رنگ بشقاب منعطف‌می شود و در این مورد از شما سوال هایی را می پرسد.

  هم چنین اگر غذایی که در بشقاب رنگارنگ او قرار می گیرد، غذایی رنگارنگ و متنوع باشد نیز ذهن او را به چالش می کشاند.

  به طور مثال او از شما نام اجزای موجود در بشقابش را می خواهد و شما آن را اگر همراه با رنگ خود به او ذکر کنید، هر دوی آن ها را به خاطر خواهد سپرد.

  مثلا گوجه ی قرمز، برنج سفید، خیار سبز، هویج نارنجی و غیره ی رنگ ها که می توان از این طریق به او یاد آور شد که اگر از این رنگ ها  در اطرافش دید نام آن را بداند و این بهترین نوع آموزش رنگ ها به کودکان می باشد.

   

   

  آموزش رنگ ها به کودکان از طریق پازل

  سعی داشته باشید در آموزش رنگ ها به کودکان والدین با حوصله ای باشید. چرا که کودک شما همواره ذوق و شوق آموزش دارد و به دلیل خالی بودن ذهن کودک از دغدغه های روزمره ی بزرگ سالان، هر چیزی را که به او آموزش دهید در جا یاد خواهد گرفت.

  حتی اگر در آنِ واحد، آن را یاد نگیرند بعد از چندین بار تکرار صد درصد آن را یاد خواهند گرفت زیرا ذهن آن ها بسیار منعطف است و قابلیت انعطاف پذیری زیادی را دارا می باشد.

  برای آموزش رنگ ها به کودکان اگر می خواهید این کار به نحو احسن صورت گیرد، می توانید پازلی از رنگ ها را تهیه نمایید و طبق آن به او آموزش‌دهید.

  آموزش رنگ ها به کودکان

  به طوری که ابتدا رنگ های پازل را بر طبق‌آموزش‌رنگ ها به کودکان به او آموزش دهید و مطمئن باشید که تا حد قابل قبولی رنگ ها را یاد گرفته است.

  پس از آن برای اینکه آموزش رنگ ها به کودکان هیجان خاصی  به خود بگیرد و آموزش شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد، می توانید یکی از رنگ های موجود در پازل را برداشته و آن را قایم کنید.

  پس از آن از کودک خود بخواهید تا رنگ غایب در میان رنگ ها را حدس بزند و به او یادآوری کنید که اگر درست حدس بزند به او جایزه ای را می دهید.

  آموزش رنگ ها به کودکان از طریق پازل

  سعی کنید جایزه ای که در نظر می گیرید، جایزه ی کوچکی باشد که او دوست دارد.

  مثلا کودکان شکلات و تنقلات دوست دارند، هر چند باید توجه داشته باشید به دلیل سلامتی آن ها باید تا حد امکان آن ها را از تنقلات مضر مانند چیپس و پفک دور نگه دارید و اگر استفاده ای از آن ها نیز دارید سعی داشته باشید این استفاده به شکل کاملا محدود باشد.

   

  آموزش رنگ ها به کودکان از طریق‌ لباس ها

  لباس هایی که کودکان می پوشند، توجه آن ها را به سمت خودشان متمایل می کند.

  به طوری که آن ها به چیزی که بر تن آن ها می کنید، اهمیت می دهند و اگر آن لباس رنگ خاصی داشته باشد توجه آن ها را بیش تر از حد معمول به خودشان جذب می کند.

  لباس کودکان به دلیل روحیه ی لطیفی که دارند بسیار مهم است که رنگ با طراوت و جالبی را داشته باشد.

  زمانی که لباس را بر تن کودک می کنید، سعی کنید رنگ او را نیز به او یاد آور شوید.

  مثلا پیراهن قرمز، دامن بنفش، شلوار آبی، بلوز زرد، کفش های سفید، جوراب قهوه ای، کفش کرمی و دیگر مواردی که رنگ هایی در آن ها به کار می روند از این قبیل آموزش رنگ ها به کودکان می باشند که در آن ها باید دقت فراوان به خرج داد.

  میتوانید این مقاله را نیز مطالعه کنید راهنمای خرید لباس بچه گانه 

  هم چنین اگر فرزندشما لباس طرح دار پوشیده،  مانند مدل لباس خال خالی بچه گانه، یا لباس های گل گلی بچه گانه، لباس های راه راه بچه گانه، لباس با طرح رنگین گمان بچه گانه و دیگر مدل ها، شما بایستی رنگ های لباس او را به او بفهمانید و به او تشریح کنید.

  چرا که ممکن است رنگ های لباس او در نظر کودک جالب باشد و شما با آموزش رنگ ها به کودکان باعث شوید جذابیت لباس در نظر او بیش تر گردد و بهتر بتواند این رنگ ها را اموزش دیده و به خاطر بسپارد.

  برخی رنگ هایی که کاربرد های زیادی دارند زود تر به خاطر کودک سپرده می شوند که این رنگ ها عبارت اند از : آبی، سبز، سفید، قرمز، زرد، صورتی، بنفش و رنگ های مانند این رنگ ها در آموزش رنگ ها به کودکان.

  در مقابل برخی رنگ ها وجود دارند که در خاطر کودک کم تر می مانند و  در نتیجه باید بیشتر یاد اوری شوند.

  مانند رنگ های قهوه ای، مشکی، کرمی و رنگ هایی مانند این ها.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بازگشت به لیست