بچگانه

اهمیت انتخاب لباس بچه گانه

پسر و دختر
 • شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای انتخاب لباس بچه گانه و خرید آن به بازار و مغازه های مختلف مراجعه کرده باشید و مدل های مختلفی از لباس ها را دیده باشید.

  مسلما این تجربه بسیار شیرین است و کمتر کسی ممکن است از خرید و انتخاب لباس بچه گانه لذت نبرد.

  با وجود آنکه خرید لباس بچه گانه بسیار موضوع شیرینی میباشد و لذت بخش است اما اهمیت انتخاب لباس بچه گانه و دقت نظر در رابطه با این موضوع مبحث جداگانه ای است که باید در مورد آن آگاهی داشته باشید.

  به بیانی دیگر بهتر است شما ظاهربین بودن را کنار بگذارید و به جای آنکه در هنگام خرید لباس کودک خود فقط ملاک های ظاهری را در نظر بگیرید، حتما به نکات و اصول خاصی اهمیت دهید. مسلما خرید و انتخاب لباس بچه گانه دارای شرایط و اصول خاصی می باشد که نمی توان به آندها بی توجهی کرد؛ چرا که عواقب آن بسیار ناگوار است و در برخی از موارد حتی سلامت کودک را نیز به خطر می اندازد.

  لباس نوزاد

  اصول اساسی انتخاب لباس بچه گانه

  انتخاب لباس بچه گانه در تمامی نقاط جهان حائز اهمیت است و تمام مردم سعی میکنند تا اصول آن را رعایت کنند؛

  در برخی از موارد اصول انتخاب لباس کودک حتی از اصول انتخاب لباس بزرگسالان هم اهمیت بیشتری دارد، چرا که کودکان دارای پوست حساس تر و لطافت بیشتری هستند.

  به همین خاطر هم پوست آنها آسیب پذیرتر است و حتی به دلیل سیستم دفاعی بدن ی ضعیف تری که دارند سریعتر در معرض خطر بیماری های مختلف قرار میگیرند.

  در ادامه مطلب با چند مورد از مهم ترین و اساسی ترین اصول انتخاب لباس بچه گانه اشنا میشویم تا آگاهی های لازم را در رابطه با این موضوع بسیار مهم و اساسی بدست آورید.

  عکس لباس کودک

  کیفیت مهمتر از قیمت است.

  در بسیاری از موارد دیده شده است که پدر ها و مادرها به سراغ انتخاب لباس هایی برای کودک خود میروند که در اصطلاح مارک باشند؛ یعنی تولید شده توسط کمپانی معروفی باشند.

  در چنین مواردی شاید در نگاه اول اینطور به نظر بیاید که شما بیشتر انتخاب عاقلانه و مناسبی داشته اید اما حقیقت آن است که ممکن است در انتخاب لباس بچه گانه شکست خورده باشید؛
  چرا که به جای آنکه به سراغ انتخاب لباسی بروید که دارای کیفیت مناسبی است به سراغ لباسی رفته اید که مارک معروفی دارد  مسلما قیمت آن نیز بسیار بالا است.

   در این مواقع شاید شما به یاد ضرب المثل معروفی بیفتید که میگویند: هرچقدر پول بدهی، همانقدر هم آش میخوری!

  لباس بافت کودک

  اما متاسفانه این ضرب و المثل در همه ی موارد کاربرد ندارد و برای انتخاب لباس بچه گانه نیز کاربرد زیادی ندارد؛
  چرا که ملاک از انتخاب مناسب لباس کودک باید جنس و کیفیت لباس باشد و قیمت آن ملاک کیفیت محسوب نمی گردد. در بسیاری از مواقع ممکن است لباس مورد نظر شما قیمت بالایی داشته باشد اما کیفیت خوبی نداشته باشد،
  در برخی از موارد نیز با وجود آنکه قیمت لباس بسیار کم است، کیفیت آن فوق العاده و یا قابل قبول میباشد.

  در یک کلام بهتر است کودکان خود را درگیر مارک دار بودن لباس ها و معروف بودن برندها نکنید، زیرا سلامت کودک شما و راحتی او از هر چیزی مهمتر است.

  سایز کودکتان را بدانید.

  هنگامی که به خرید و انتخاب لباس بچه گانه میروید باید توجه داشته باشید که لباسی که انتخاب میکنید، کاملا اندازه کودکتان باشد. در برخی از مواقع هنگامی که به خرید لباس کودک میروید، برخی از مغازه داران از اصطلاحاتی همچون مدسال، استایل جذب و…. استفاده می کنند.

  بهتر است به این اصطلاحات توجه نکنید. البته منظور از عدم توجه به این اصطلاحات آن نمیباشد که لباس های قدیمی با ظاهری نامناسب را انتخاب کنید. شما میتوانید لباس هایی با ظاهر شیک و ظاهری کاملا زیبا و جذاب را انتخاب کنید اما اگر آن لباس مد سال هم نبود اصلا مهم نیست!

  مهم ترین ملاک در انتخاب لباس بچه گانه بعد از کیفیت لباس ان است که لباس کودکتان کاملا اندازه او باشد و برای بدن او مناسب باشد. لباس بیش از حد کوچک و جذب انتخاب نکنید، به خصوص در فصل های گرم سال که امکان تعریق کودک وجود دارد.

  کودک و لباسش

  همانطور که اشاره کردیم، پوست کودکان بسیار حساس هستند و لباس های جذب و تنگ میتواند راحتی ان ها را از بین ببرد و از طرفی دیگر باعث بیماری های پوستی شوند.

  همانطور که میبینید مسلما سلامت پوست کودک شما بسیار مهم تر از آن است که او طبق مد روز دنیا لباس بپوشد!

  نیازی نیست لباسی که برای فرزندتان انتخاب می کنید به تن او زار بزند و گشاد باشد.
  شما کافی است تا سایز کودک خود را بدانید و بر اساس جثه ی او به انتخاب لباس بچه گانه بپردازید.

  حتما به این موضوع دقت داشته باشید که ممکن است سایز لباس های کودک مختلف گاهی استاندارد نباشد، به همین خاطر نیز توصیه می شود که برای خرید لباس فرزندتان، حتما لباس را در تن او ببینید و به او بپوشانید تا سپش دست به انتخاب بزنید. در غیر این صورت هزینه و زمان شما مورد اتلاف قرار میگیرد.

  به رنگ لباس کودک دقت کنید.

  کودکان دارای روحیات مختلفی می باشد و حتی ویژگی های ظاهری آنان نیز با یکدیگر متفاوت است،

  به همین خاطر هم شما باید دقت داشته باشید که لباسی را انتخاب کنید که رنگ آن متناسب با ویژگی های ظاهری و روحی کودک شما باشد. معمولا مهم ترین ویژگی ظاهری لباس کودک که در همان نگاه اول توجه افراد را به خود جلب می کند، رنگ آن میباشد.

  لباس کودک

  رنگ های تیره و دلگیر را از همان ابتدا کنار بگذارید و به سراغ رنگ ها شادی بخش بروید.
  معمولا رنگ های سرد و شادابی همچون آبی و سبز برای کودکانی که دارای روحیه ی نسبتا شلوغ و بازیگوشی می باشند، بسیار مناسب است.

  رنگ های جیغ نیز بیشتر مناسب کودکانی می باشد که دارای انرژی کمتری می باشد و ساکت، گوشه گیر هستند. در

  هنگام انتخاب لباس بچه گانه حتما رنگی را انتخاب کنید که فرزندتان آن را دوست داشته باشد و در این تصمیم گیری به تنهایی عمل نکنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بازگشت به لیست