زنانه

رازهای ست کردن شال و روسری با انواع لباس زنانه

 • امروزه تمامی افراد دوست دارند تا خوش استایل باشند و با ظاهری شیک در جامعه حاضر شوند. شیک پوش بودن برای بانوان بسیار اهمیت دارد و باعث میشود تا آنها اعتماد بنفس بیشتری در هنگام حضور در مجالس و مهمانی های مختلف پیدا کنند.
  در جامعه ما شال و روسری جز اصلی ترین و مهم ترین پوشش های اسلامی محسوب می گردد. به همین خاطر نیز وقتی بانوان با رازهای ست کردن شال و روسری آشنا شوند، می توانند به راحتی آنها را با دیگر لباس هایی که می پوشند، هماهنگ کنند و در مکان های مختلف حاضر شوند. شال و روسری جز مهمترین عناصری می باشد که در تکمیل استایل شیک بانوان تاثیرگذاری بسیار زیادی دارد.

  ضرورت آشنایی با رازهای ست کردن شال و روسری با انواع لباس زنانه

   

  ضرورت آشنایی با رازهای ست کردن شال و روسری با انواع لباس زنانه

   

  بسیاری از بانوان با رازهای ست کردن شال و روسری آشنا نیستند. این روزها وقتی بانوان وارد مغازه های روسری و شال فروشی میشوند، نمیدانند دقیقا باید چه نوع روسری یا شالی را انتخاب کنند و دچار سردرگمی می شوند. شاید در چنین مواردی اینطور به نظر بیاید که انتخاب شال و روسری کار سختی نیست و بسیار راحت است، اما حقیقت آن است که این انتخاب برای بانوان در اکثر مواقع، کار سختی است و نسبتا زمانبر است.

  در چنین مواردی برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که باید چه کنیم که بتوانیم انتخاب صحیحی در هنگام خرید شال و روسری داشته باشیم؟، انتخابی که علاوه بر  کاربردی بودن، زمانبر هم نباشد و باعث اتلاف هزینه و زمان افراد نشود. در این زمان ها، توصیه می گردد که بانوان با رازهای ست کردن شال و روسری آشنا شوند تا بتوانند انتخاب هوشمندانه ای داشته باشند و در کوتاه ترین زمان ممکن، خرید کنند.

  حالا که با ضرورت آشنایی با رازهای ست کردن شال و روسری اشنا شدیم، نوبت به آن میرسد که به ترتیب با خود این راز ها آشنا شویم و آنها را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه مطلب به طور خلاصه به چند مورد از رازهای ست کردن شال و روسری با انواع لباس زنانه اشاره می کنیم.

  فصل های مختلف؛ شال و روسری های مختلف

   

  فصل های مختلف؛ شال و روسری های مختلف

   

  هر فصلی که در آن قرار میگیری دارای ویژگی های خاص و زیبایی میباشد که باید برای انتخاب لباس های خود به ویژگی های فصلی دقت داشته باشیم. مسلما اگر در فصل زمستان شما با کاپشن یا پالتو در بیرون از خانه حاضر شوید، دیگر نمیتوانید در فصل تابستان هم با همان لباس ها در محیط های بیرون از خانه حضور یابید. یکی از مواردی که شما باید حتما در فصول مختلف سال برای انتخاب آن دقت داشته باشید، روسری و شال میباشد. رازهای ست کردن شال و روسری به شما کمک میکند تا انتخااب های دقیق و درستی در هر فصل سال داشته باشید. به طور خلاصه به چند مورد از نکاتی که شما باید در فصول مختلف سال به آنها دقت داشته باشید، اشاره می کنیم تا با انها اشنا شوید:

  1. در فصول گرم سال مانند بهار و تابستان، بهتر است به سراغ انتخاب شال و روسری هایی بروید که الیاف نخی و طبیعی دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های شال و روسری های نخی ان میباشد گه جریان هوا در میان الیاف طبیعی آنها جریان دارد و همین موضوع باعث میشود تا میزان تعرق افراد کاهش یابد و کمتر دچار بیماری ها و اختلالات پوستی شوند.
  2. در فصول سرد سال مانند زمستان و پاییز نیز توصیه میشود که از شال و روسری هایی استفاده کنید که نسبتا دارای قطر بیشتری هستند و باعث گرم ماندن گردنتان میشوند. شال و روسری های کاموایی یا پشمی، یکی از بهترین گزینه هایی می باشد که میتوان از آنها استفاده کرد. چنین شال و روسری هایی باعث عدم نفوذ جریان هوای سرد به گردن و صورت افراد میشود و از بروز بسیاری از بیماری هایی همچون سرماخوردگی جلوگیری می کند.

  انتخاب رنگ مناسب برای شال و روسری

  مسلما اولین و اساسی ترین چالشی که بانوان در هنگام ورود به مغازه های شال و روسری با ان مواجه میشوند، انتخاب رنگ میباشد. یکی از رازهای ست کردن شال و روسری، انتخاب رنگ مناسب میباشد.

  اما به نظر شما واقعا باید چه ملاکی را برای انتخاب شال و روسری خود در نظر بگیریم؟ پاسخ به این سوال بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد تا بتوان انتخاب درستی در هنگام خرید داشت، به همین خاطر هم به چند مورد از رازهای ست کردن شال و روسری و انتخاب رنگ آنها به طور خلاصه اشاره می کنیم:

  1. اولین ملاک شما برای انتخاب رنگ شال و روسری، رنگ پوست میباشد. هنگامی که رنگ پوست شما روشن باشد، انتخاب رنگ های تیره مناسب با پوست روشن، بسیار کار هوشمندانه ای می باشد؛ چرا که باعث ایجاد نوعی تناقض میان رنگ پوست و رنگ روسری می شود و همین موضوع باعث میشود تا جذابیت چهره افراد دو چندان شود.
  2. دومین ملاکی که باید به عنوان یکی از رازهای ست کردن شال و روسری به ان اشاره کرد، رنگ لباس افراد میباشد. شما باید به هماهنگی تناژ رنگ های شال و روسریتان با لباسی که پوشیده اید، توجه داشته باشید تا استایل شما شیک و زیبا شود. هماهنگی رنگ میان لباس ها و روسری شما باعث میشود تا جذابیت ظاهری شما دو چندان شود.
  3. سومین ملاک که بسیار مهم است و از اصلی ترین رازهای ست کردن شال و روسری به حساب می آید، توجه کردن به دمای هوا می باشد. اگر شما احساس میکنید که دمای هوا افزایش پیدا کرده است و نسبتا گرم شده است، بهتر است از رنگ های روشن در انتخاب شال و روسری خود، کمک بگیرید؛ چرا که این رنگ ها نور آفتاب را کمتر به خود جذب میکند و همین موضوع باعث میشود تا احساس گرمای کمتری به شما دست دهد.

  از طرفی دیگر نیز توصیه میشود که در روزهای سرد سال که دمای هوا کاهش یافته است، حتما از رنگ های تیره تر استفاده کنید. این رنگ ها باعث جذب گرما میشوند و همین موضوع نیز در نهایت باعث میشود تا احساس سرما کمتری به شما دست دهد؛ از طرفی دیگر نیز انتخاب این رنگ ها دارای مزیت دیگری نیز می باشد، مزیت دیگر آن است که گرما بدن شما نسبتا حفظ شود و به راحتی از دست نرود.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بازگشت به لیست