بچگانه

روانشناسی رنگ لباس کودک را یاد بگیرید!

لباس کودک
 • وقتی گفته می شود روانشناسی رنگ لباس کودک، اصولا پدر و مادر ها تصور می کنند که بهترین روانشناس در این زمینه هستند. ولی از هر کدامشان که سوال کنید، بهترین رنگ برای فرزند دختر یا پسرشان چیست، تنها رنگ های صورتی و آبی را می شناسند!

  در واقع روانشناسی رنگ لباس کودک پدر و مادرها بیشتر محدود به چند رنگ صورتی و آبی و سفید و سیاه شده است و تقریبا مابقی رنگ ها را یا نمی شناسند و یا نمی دانند که اصلا کودک از این رنگ ها خوشش می آید یا نه.

  برای درک اهمیت روانشناسی رنگ لباس کودک بهتر است از یک مثال استفاده کنیم. احتمالا شما هم با عنوان رنگ سال آشنایی دارید و می دانید که هر سال شرکت های برتر در زمینه مد و لباس سعی می کنند رنگی را به عنوان رنگ سال اعلام کنند تا به نوعی جهت گیری مد و لباس سال آتی را مشخص کنند.
  برای این منظور گروهی را مشخص می کنند که این گروه در اتاقی سفید رنگ دور یکدیگر جمع می شوند. منظور از بیان این مثال دقیقا بخش آخر داستان است.
  آن ها را در یک اتاق سفید رنگ کنار یکدیگر جمع می کنند زیرا نمی خواهند ذهن آن ها توسط رنگ اتاق جهت گیری شود. این نکته ای پایه ای و بسیار مهم در روانشناسی رنگ لباس کودک محسوب می شود.

  لباس کودک

  به جز این نکته نیچه یک حرف بسیار جذاب در کتاب “چنین گفت زرتشت ” دارد و آن این است که عملا هر چیزی در نقطه صد برابر با نقطه صفر است.
  درست مانند یک دایره که نقطه شروع و پایان روی یکدیگر منطبق است.
  درست مانند فواره ای که قطره آب در انتهای فواره دقیقا برابر با لحظه ای است که در حوضچه فرو می رود. این موضوع را در گوشه ای از ذهن خود داشته باشید. می خواهیم آن را با اتاق سفیدی که در مثال بالا بیان کردیم تلفیق کنید.

   

  روانشناسی رنگ لباس کودک و یک کار جذاب

  همانطور که گفته شد برای تعیین رنگ سال عملا افراد را درون اتاق سفیدی می گذارند تا ذهن آن ها تحت تاثیر رنگ خاصی قرار نگیرد.
  شما هم باید به عنوان یک پدر و مادر به ذهن کودک خود این اجازه را بدهید که خودش بدون این که تحت فشار و تاثیر رنگ خاصی قرار بگیرد خودش انتخاب کند. اما یک کودک هنوز با رنگی آشنایی ندارد و از طرف دیگر رنگ سفید برای کودک چندان جذاب نیست و معمولا کمی هم ترسناک است.
  از این رو حرف نیچه را به خاطر بیاورید. اگر صفر را یک اتاق کاملا سفید در نظر بگیرید تاثیر برابر آن را صد یعنی یک اتاق کاملا رنگی و پر از رنگ خواهد داشت.

  در کلام ساده تر تاثیری که رنگ سفید خالص خواهد داشت را می توان در مجموعه ای از رنگ ها در کنار یکدیگر به دست آورد.
  با این تفاوت که روحیه کودک از دیدن رنگ های مختلف به وجد خواهد آمد و البته ذهن کودک این اجازه را پیدا می کند که بین رنگ هایی که می بیند کم کم به سمتی که دوست دارد کشش پیدا کند

  لباس کودک

  بنابراین بر اساس روانشناسی رنگ لباس کودک سعی کنید از رنگ های متنوعی استفاده کنید و این تنوع را به صورت دوره ای انجام دهید تا کودک نسبت به یک رنگ حساسیت خاصی نشان ندهد و البته ذهن او قدرت تغییرپذیری خود را حفظ کند.
  در کلام ساده تر تا زمانی که خود کودک ابراز علاقه یا تنفری نسبت به یک رنگ نکرده است شما هیچ ترکیب ثابت و خاصی برای کودک خودتان انتخاب نکنید. این موضوع به جز روانشناسی رنگ لباس کودک در مورد رنگ اتاق خواب و سایر لوازم کودک نیز وجود دارد.

  چرا روانشناسی رنگ لباس کودک اهمیت دارد؟

  شاید این سوال به ذهن شما خطور کند که چرا روانشناسی رنگ لباس کودک اهمیت دارد؟

  مگر شناختن یک رنگ مورد علاقه کودک چه فرقی می تواند به حال ذهن او داشته باشد و اصلا تاثیر استفاده از روانشناسی رنگ لباس کودک چیست؟

  به طور کلی می توان گفت که روانشناسی رنگ لباس کودک این اجازه را به ذهن کودک می دهد که کم کم خود رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کند. در کلام ساده تر کودک تا سنین مشخصی درگیر مبحثی به نام انتخاب کردن است.
  در واقع در سنین کودکی است که یک انسان یاد می گیرد چگونه انتخاب کند و رابطه بین ذهن و قلب خود را پیدا می کند.

  اگر شما بر اساس سلیقه خودتان اقدام به انتخاب کنید یا این که بخواهید بر اساس شنیده ها از چند رنگ خاص استفاده کنید عملا این فرصت انتخاب را از کودک خود می گیرید. بنابراین او هیچ فرصتی برای آموختن امن این مبحث نخواهد داشت.
  از این رو در آینده درگیر معضل انتخاب خواهد شد. معضلی که ممکن است باعث شکست های متوالی در زندگی شود و این شکست ها خواهند بود که به او روش درست تصمیم گیری را آموزش می دهند.
  از این رو روانشناسی رنگ لباس کودک را جدی بگیرید و  سعی کنید به آن احترام بگذارید.

  لباس کودک

  روانشناسی رنگ لباس کودک و پایان سخن

  به طور کلی ما در این مقاله سعی کردیم که روانشناسی رنگ لباس کودک را از جنبه ای دیگر مورد بررسی قرار دهیم  و در این فرصت کوتاه یک راه حل کلی برای استفاده از آن را خدمت شما ارائه کنیم.

  همانطور که گفتیم بهترین راه کار این است که شما از لباس های رنگارنگ در دوره های مختلف استفاده کنید. این گونه کودک شما با فرایند تصمیم گیری کم کم آشنا خواهد شد.
  این فرایند بسیار مهم و تاثیرگذار در زندگی آینده کودک شما خواهد بود. پس آن را به واقع جدی تلقی کنید.

  در نهایت می توان گفت کودکان، مهمترین موجودات زندگی هر پدر و مادری محسوب می شوند. گاهی این محبت به اندازه ای است که ناخواسته حق انتخاب از آن ها سلب می شود. بگذارید این روند طبیعی را ذهن کودک طی کند.
  تصمیم گیری شما به جای او می تواند آینده اش را در هاله ای از ابهام فرو ببرد.

  یادتان باشد که کودک شما خود انسانی مستقل محسوب می شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بازگشت به لیست