زنانه

شال شیک تره یا روسری

 • آیا میدانید شال شیک تره یا روسری؟

   

   

  معمولا بسیاری از بانوانی که قصد دارند برای خود لباسی مناسب برای بیرون رفتن، مهمانی و…. انتخاب کنند و به سراغ کمد لباس خود می روند، به دنبال شال یا روسری می گردند که با لباس آنها هماهنگ باشد، اما سوال اساسی و مهم این است که شال شیک تره یا روسری؟

  معمولا در هنگام انتخاب شال یا روسری، افراد دچار تردید بسیار زیادی می شوند و نمیدانند دقیقا باید کدام یک از این دو گزینه را انتخاب کنند. حقیقت آن است که نمیتوان جواب قطعی برای پاسخ این سوال پیدا کرد؛ چرا که ملاک انتخاب شال یا روسری در موقعیت های مختلف و برای افراد مختلف فرق دارد.

  وقتی که شما قرار است در مجالس مختلف مهمانی حاضر شوید و نمیدانید که برای چنین موقعیتی شال شیک تره یا روسری، در چنین موقعیتی شما باید به نوع لباس مجلسی خود توجه کنید.
  اگر لباس مجلسی و مانتو شما دارای یقه باز و یا مدل هفتی است، شال میتواند گزینه مناسب تری برای شما باشد.

  مناسب بودن شال یا روسری با استایل شما دارای جوانب مختلفی است و به مسائل مختلفی بستگی دارد که در ادامه مطلب به چند مورد از انها اشاره خواهیم کرد.

   

  در فصول مختلف سال، شال شیک تره یا روسری؟

    مسلما پوشش افراد در فصول مختلف با یکدیگر متفاوت است. پس وقتی که با سوال شال شیک تره یا روسری روبرو می شویم، باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که انتخاب شال یا روسری به فصلی که در آن قرار داریم نیز وابسته است.

  در فصول گرم سال احساس گرمای زیادی به افراد دست می دهد، به همین خاطر برای کنترل احساس گرما و عدم تشدید این احساس، افراد به سراغ انتخاب لباس های نخی و خنکی می روند که بدن آنها کمتر دچار تعریق شود.
  از آنجایی که شال و روسری هم به نوعی پوشش به حساب می آیند، باید در فصل گرما بین این دو گزینه، مواردی را انتخاب کرد که احساس گرمای کمتری را به افراد منتقل کند.

  از آنجایی که شال دارای آزادی بیشتری می باشد و دور گردن مانند روسری گره نمی خورد، احساس گرمای کمتری را در مقایسه با روسری به افراد منتقل میکند.
  بنابراین بهتر است که در فصول گرم سال، بیشتر به سراغ استفاده از شال به جای روسری برویم. شال های تابستانی معمولا در رنگ ها و طرح های مختلفی به بازارها عرضه می گردند.

   شال های نخی علاوه بر آن که سبک هستند، مانع از تعریق بیش از حد افراد میگردند. شال های نخی یکی از بهترین گزینه هایی می باشد که بانوان می توانند در فصول گرم سال از آنها استفاده کنند تا سلامت پوست آنها حفظ شود.

  ناگفته نماند که انتخاب شال یا روسری به عنوان پوشش به سلیقه خود بانوان بستگی دارد و نمی توان گفت که تمامی موارد ذکر شده اجباری می باشد و همه افراد باید آن را رعایت کنند، برخی از بانوان ترجیح می دهند که در فصل تابستان نیز از روسری استفاده کنند که چنین انتخابی هیچ تناقضی با مبحث زیباشناسی ندارد و اگر احساس راحتی و آرامش دارند، می توانند از روسری در فصول گرم سال نیز استفاده کنند.

   

  برای انتخاب شال یا روسری به فرم صورتتان دقت کنید!

   

  هیچ یک از انسان ها دارای ظاهر یکسانی نیستند، بنابراین باید به این موضوع دقت کنیم که تمامی افراد دارای ویژگی های ظاهری متفاوتی می باشند.
  پس برای آنکه بخواهیم پوشش هر فردی را درست انتخاب کنیم، باید به نکات مختلفی توجه داشته باشیم. انتخاب شال یا روسری نیز باید بر اساس ویژگیهای مختلف ظاهری افراد انجام شود تا جذابیت ظاهری آنان حفظ شود.

  وقتی که با پرسش شال شیک تره یا روسری روبرو می شویم، باید دقت کنیم که هم شال و هم روسری برای افراد مختلف جلوه ظاهری متفاوتی حواهد داشت.
  برای مثال به بانوانی که صورت گرد دارند، توصیه می گردد که مدل شال یا روسری خود را به نحوی تنظیم کنند که طول پیشانی آنها بیش از حد دیده نشود و باعث از بین رفتن زیبایی صورت فرد نشود، باید نحوه بستن شال یا روسری را به نحوی تنظیم کرد که جذابیت چهره افراد از دست نرود.

  از طرفی دیگر نیز کسانی که دارای صورت کشیده ای می باشند، بهتر است کمتر به سراغ استفاده از روسری برونند. روسری معمولا چهره افراد را کمی کشیده تر نشان می دهد و طول چانه را بیشتر به نمایش میگذارد و همین موضوع باعث میشود تا ظاهر افراد نامناسب دیده شود.

  بانوان باید قبل از انتخاب پوشش خود، حتما به ویژگی های ظاهری خود دقت داشته باشند و آنها را بشناسند، در این صورت میتوانند انتخاب خوبی در زمینه مد و لباس داشته باشند.
  جذاب بودن ظاهر و استایل بانوان باعث می شود تا به مرور زمان بتوانند، موفقیت های چشمگیری در زمینه های مختلف به دست بیاورند.

   

  هماهنگ کردن مانتو مجلسی و رسمی با شال یا روسری

   

   

  شاید شما نیز تاکنون افرادی را دیده باشید که مانتو اداری را با شال پوشیده باشند، در چنین حالتی مسلما این سوال به ذهن شما خطور میکند چرا باید چنین لباس رسمی را با شال پوشید!؟

  این سوال کاملا درست و به جا می باشد، چراکه شال ها در بسیاری از موارد حالت رسمی ندارند و برای راحتی افراد بسیار گزینه مناسبی می باشد، بر همین اساس به بانوان توصیه میشود که در هنگام پوشیدن مانتو اداری، حتما از روسری یا مقنعه استفاده کنند تا استایل آنها کاملا شیک و مناسب به نظر بیاید.

  به نظر شما در مجالس و مهمانی ها که لباس مجلسی میپوشیم، انتخاب و پوشیدن شال شیک تره یا روسری؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که روسری های مجلسی با مانتوهای مهمانی میتوانند باعث ایجاد ظاهر بسیار شیکی برای بانوان شود.

   

  به شما پیشنهاد میکنیم که روسری خود را به نحوی انتخاب کنید که رنگ ها و طرح های آن با رنگ مانتو مجلسی شما هماهنگ باشد. هماهنگ بودن رنگ روسری با مانتو به معنای آن نیست که رنگ هر دو پوشش شما به طور کلی یکسان باشد، بلکه به این معنی است که رنگ های آنها با یکدیگر هماهنگی داشته باشند تا استایل شما چشم نوازی تر به نظر برسد.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بازگشت به لیست