بچگانه

لباس مناسب برای کودکان لاغر چیست؟

لباس کودک

یکی از مهم ترین چالش هایی که ممکن است برخی از والدین با ان روبرو شوند آن است که لباس مناسب برای کودکان لاغر چیست و باید چه لباسی برای کودکان لاغر تهیه کنند تا ظاهر آنها لاغر تر از آنچه که هست به نظر نیاید؟

در حالت کلی والدین باید لباس مناسبی برای جثه فرزندان خود تهیه نمایند تا ظاهر آنها متناسب دیده شود. حقیقت آن است که کودکان لاغر نیز همانند بزرگسالانی که اندان نسبتا باریکی دارند،
نباید لباس های خیلی جذب و اندامی بپوشند، چرا که جثه ی آنان بسیار لاغر تر دیده می شود و این موضوع ظاهر نسبتا خوشایندی ندارد.

متاسفانه بر اساس آمار و ارقام بدست آمده در سال های اخیر باید به این موضوع اشاره کرد که بیشتر کودکان به دلیلی انکه دارای تغذیه ی مناسبی نمیباشند و رژیم غذایی نا متناسبی دارند از لحاظ فیزیکی دارای اندام لاغر و نا متناسبی میباشند،
به همین خاطر نیز والدین باید در هنگام انتخاب لباس بسیار دقت کنند تا پوشاکی را برای آنها انتخاب کنند که نقاط ضعف فیزیکی کودکان آنها بسیار مورد توجه قرار نگیرد.

لباس کودک

لباس مناسب برای کودکان لاغر دارای ویژگی های مختلفی می باشد که باید در هنگام خرید به آنها توجه کرد.

شاید اکنون این سوال بسیار مهم در ذهن شما نیز تداعی شود که باید به چه نکات مهمی توجه کنیم تا لباس مناسب برای کودکان لاغر بخریم؟

در پاسخ به این سوال شما در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

به کودکان لاغر، لباس تیره نپوشانید. 

آیا تاکنون به این موضوع دقت کرده اید که لباس های تیره می توانند جثه ی کودکان شما را لاغرتر از حالت عادی نشان دهند.
البته از این موضوع یتوان در هنگام خرید لباس برای افراد چاق استفاده کرد. بنابراین لباس مناسب برای کودکان لاغر لباسی میباشد که دارای رنگ روشن باشد تا کودکان شما را کمی چاق تر و دارای اضافه وزن بیشتری نشان دهند.

البته اگر شما احساس میکنید که کودک شما دارای اضافه وزن میباشد، بهتر است لباسی با رنگ تیره برای او انتخاب کنید تا کمی لاغر تر دیده شود و اندام او متناسب تر دیده شود.

وقتی که در مورد خرید لباس صحبت میکنیم، ممکن است برخی از پدر و مادر ها با خود فکر کنند که مسئله ی خرید لباس بسیار راحت است و انتخاب لباس کاری ندارد، اما حقیقت آن است که مسئله ی خرید لباس دارای اصول و نکات جزیی میباشد که بدون توجه به انها، وقت و هزینه یی افراد به هدر میرود.
یکی از نمونه های آن نیز توجه به اندام کودک میباشد.
شما باید در نظر داشته باشید که کودک شما لاغر است و دارای اضافه وزن می باشد و یا اینکه جثه ی آن ریز است. کودکان ریز نقش و لاغر بهتر است از پوشیدن هر نوع لباسی که دارای رنگ تیره میباشد، دوری کنند.

لباس کودک

لباس مناسب برای کودکان لاغر باید دارای طرح افقی باشد.

ایا تاکنون دقت کرده اید که لباس های راه راه و یا لباس هایی که دارای طرح عمودی می باشند، شما را بسیار لاغر تر از آنچه هستید نشان میدهند؟

این نوع لباس ها معمولا اندام انسان را نیز به حالت عمودی تر جلوه میدهند و همین موضوع نیز باعث میشود تا افراد در ظاهر بسیار لاغر تر از انچه هستند، دیده شوند.

همین موضوع نیز باعث شده است تا به والدینی که دارای کودکانی لاغر اندام هستند توصیه شود که لباس هایی با طرح عمودی را به آنها نپوشانند تا آنان ظاهر نا متناسبی پیدا نکنند.
اگر میخواهید تا ظاهر کودک لاغر شما نسبتا متعادل تر دیده شود و نواقص ظاهری آنها کمتر به چشم بیاید، بهتر است لباس هایی با طرح افقی انتخاب کنید. طرح های افقی باعث میشوند تا ظاهر انسان ها کمی چاق تر و عریض تر دیده شود و این موضوع برای کودکان لاغری که دچار کمبود وزن هستند، بسیار کاربردی است.

لباس کودک

برای دختر بچه های لاغر لباس چین دار بخرید.

آیا تاکنون به پیراهن ها و یا دامن های چین دار پفی دقت کرده اید؟ این نوع دوخت لباس از زمان های قدیم تاکنون دارای طرفداران بسیار زیادی بوده است و افراد زیادی در بازارها به دنبال خرید چنین لباس هایی هستند.

لباس های چین دار و دامن های پفی نیز میتوانند انتخاب بسیار مناسبی برای کودکان لاغر و کوچک باشند.
این نوع لباس ها معمولا باریکی اندام کودک را پوشش میدهند و سبب میشوند تا چهره کودکان و اندام انها دارای جذابیت کودکانه بسیار فوق العاده ای شود.
بنابراین اگر کودک شما لاغر است تا حد امکان به سراغ لباس هایی بروید که دارای طرح چین دار و پفی میباشند.

لباس کودک

 

لباس های جذب برای کودکان لاغر مناسب نیستند.

نکته ی قابل توجه دیگری که باید افراد به آن توجه داشته باشند آن است که لباس های جذب اصلا برای افراد لاغر مناسب نمیباشند و اندام های آنان را بسیار باریک تر و کوچکتر از آنچه واقعا هستند، نشان میدهد. لباس مناب بریا کودکان لاغر باید به نحوی باشند که به بدن انها نچسبند و اندام آنها را باریکتر نشان ندهند

به همین خاطر نیز به والدین توصیه میشود که برای فرزندان لاغر خود لباسی را تهیه کنند که کمی حالت ازاد داشته باشد و کودکان در چنین لباس هایی احساس راحتی داشته باشند.
لباس های جذب در حالت کلی برای کودکان مناسب نمی باشند، چرا که باعث اذیت آنها می شوند و کودک نمیتواند به راحتی نشست و برخاست کند.

توجه: در تمامی مواردی که ذکر شد شما باید به این نکته توجه داشته باشید که سلیقه ی کودکان شما در هر مسئله ای مهم تر از هر چیزی میباشد.

بنابراین بهتر است علاوه بر رعایت نکات بالا برای انتخاب لباس مناسب برای کودکان لاغر ، حتما سلیقه ی آنها را نیز در نظر بگیرید و لباس هایی را برای آنها انتخاب کنید که خودشان نیز آنها را دوست دارند و از پوشیدن چنین لباس هایی لذت میبرند.
دادن حق انتخاب به کودکان باعث افزایش عزت نفس و حس اعتماد بنفس آنان می گردد و همین موضوع باعث میشود تا در بزرگسالیی نیز بتوانند به تنهایی تصمیمات درستی را برای زندگی خود بگیرند و در تمامی تصمیم گیری های خود، حس اعتماد بنفس داشته باشند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.